Radka Křivánková

 V roce 1995 jako první v Čechách založila firmu zabývající se balením dárků.

Balila dárky pro nejvýznamnější osobnosti – například pro prezidenty Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana, pro George Busche, Princeznu Dianu, Michaela Gorbačova, Prezidenta Spojených Arabských Emirátů a mnoho dalších…

 

Kurzy

Od roku 1998  pravidelně pořádá Kurzy dárkového balení, kterými prošlo již několik tisíc zájemců nejen z Čech a Slovenska, ale i z mnoha zemí z celého světa.

Na její kurzy přijeli účastníci i z Egyptu, USA, Kanady, Itálie, Velké Británie, Německa, Ruska, Indie a dalších zemí…

 

Televize, časopisy

Radka Křivánková pravidelně vystupuje v TV pořadech – např. Sama doma, Rady ptáka Loskutáka, Snídaně s Novou, Jak na to, Receptář apod., kde divákům předvádí novinky a různé způsoby dárkového balení.

Spolupracuje i s mnoha časopisy a je častým hostem i různých rozhlasových stanic.

 

Předváděcí akce, workshopy

Své umění představuje také na nejrůznějších akcích a veletrzích – například na Mezinárodním knižním veletrhu v německém Frankfurtu, pravidelně spolupracuje s PVA Letňany, kde pořádá doprovodné programy a workshopy pro návštěvníky.

Je častým hostem firemních předvánočních akcí a večírků, kde se hosté mohou zapojit a naučit se některé triky, jak zajímavě balit dárky.

Radka Křivánková uspořádala i originální módní přehlídky z papírových modelů, dokáže zabalit jakékoliv dárky – dárkově balila například i nahou slečnu, miminka, psy, auta, vyrobila i největší mašli, která měřila přes 6 metrů…

 

Rekordy v Guinnessově knize

V roce 2001 se Radka Křivánková zúčastnila mezinárodního Festivalu rekordů, kde představila svůj nejmenší ozdobně zabalený dárek – opál o průměru 3 mm. Tento mini dárek byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší ozdobně zabalený dárek.

O rok později zabalila největší dárek – kamion Iveco o rozměrech 8 x 4 x 3 m, který se stal rovněž rekordem zapsaným v Guinnessově knize.

 

Knihy

V roce 2003 vydala první knihu „Ozdobné balení dárků“ – zároveň to byla první kniha svého druhu u nás a měla až nečekaný úspěch – celý náklad (5.000 výtisků) byl během jednoho měsíce vyprodán.

Díky velkému ohlasu a zájmu o balení dárků se Radka Křivánková rozhodla v předávání  svých nápadů pokračovat a o rok později vydala druhý a pak i další… Celkem vytvořila již pět knih, v kterých je více než 300 nápadů a celkový náklad přesáhl 50.000 výtisků.

 

Ocenění

 V r.2005 byla Radka Křivánková vybrána společností FEBIO a firmou Vodafone mezi dvanáct nejúspěšnějších podnikatelů v ČR, o kterých byl natočen samostatný televizní dokument.

V r. 2005 byla zařazena do „Almanachu Českých osobností a firem“

V r. 2006 byla vybrána celosvětovou organizací „Who is Who“ a zařazena do encyklopedie nejúspěšnějších osobností.

V roce 2010 získala ocenění „Živnostník roku“.

V roce 2014 přijala pozvání do čínského Pekingu a uspořádala zde několikadenní kurz dárkového balení.

Počátkem roku 2017 předvedla své umění i v Jižní Korei, v Soulu.